Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 unit |
| Machine Type | Online/Conveyor Inkjet |
| Max. Print Height | 12.7 mm (0.5 Inch) |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | Dovicod Technology India Pvt Ltd |
| Model Name/Number | DX-400 |
| Material | Metal |
| Usage/Application | CIJ Printer |
| Voltage | 220v |
| Ink Color | Black, Yellow, Red,White |
| Weight | 33KG |
| Country of Origin | Made in India |
| Condition | New |
| Dimensions | 623x520x230 |
| Gross Power | 220W |
| Color Print Speed | Up to 279 m/min |
| Payment Terms | Advance |
| Frequency | 50 Hz |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Machine Type | Online/Conveyor Inkjet |
| Max. Print Height | 25.4 mm (1 Inch) |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | Dovicod Technology India Pvt Ltd |
| Capacity | 100 m/min |
| Model Name/Number | DX-600 |
| Material | SS |
| Usage/Application | CIJ printer |
| Voltage | 220V |
| Ink Color | Black ,White, Yellow, Red |
| Weight | 33Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Condition | New |
| Dimensions | 623x520x230 |
| Gross Power | 220W |
| Color Print Speed | Up to 279 m/min |
| Payment Terms | Advance |
| Frequency | 50 Hz |
| Packaging Type | Carton, Box |
| Quality | Excellent 100% Tested |
| Payment Mode | Online UPI , NEFT |
| Warranty | 1 Year |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 unit |
| Capacity(Print/Min) | 300 |
| Automatic Grade | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | PrintUnity Inks |
| Usage/Application | Cij printer |
| Weight | 33kg |
| Model | Dovicod |
| Model Number | DX-600 |
| Material | SS |
| Ink Color | Black, Yellow, Red, White |
| Color Print Speed | Up to 279 m/min |
| Payment Terms | Advance |
| Frequency | 50hz |
| Packaging Type | Carton, Box |
| Quality | Excellent 100% Tested |
| Payment Mode | Online UPI , NEFT |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 unit |
| Capacity | 300 m/min |
| Model Name/Number | Dovicod, DX-600 |
| Object Size ( L x W)MM | 623x520x230 |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Metal |
| Usage/Application | CIJ Printer |
| Voltage | 220v |
| Ink Color | Black, Yellow, Red, White |
| Weight | 33KG |
| Condition | New |
| Gross Power | 220W |
| Payment Terms | Advance |
| Frequency | 50 Hz |
| Packaging Type | Carton, Box |
| Quality | Excellent 100% Tested |
| Payment Mode | Online UPI , NEFT |
| Transport | V xpress , V trans , Blue Dart , DTDC , Trackon |
| Warranty | 1 Year |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 unit |
| Capacity | 300 m/min |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | Dovicod Technology India Pvt Ltd |
| Model Name/Number | DX-600 |
| Material | Metal |
| Usage/Application | CIJ Printer |
| Voltage | 220v |
| Ink Color | Black, Yellow, Red,White |
| Weight | 33KG |
| Country of Origin | Made in India |
| Condition | New |
| Dimensions | 623x520x230 |
| Gross Power | 220W |
| Payment Terms | Advance |
| Frequency | 50 Hz |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 unit |
| Capacity(Print/Min) | 300 |
| Brand | Dovicod |
| Usage/Application | Labels |
| Model/Type | Dovicod |
| Model Name/Number | DX-400 |
| Weight | 33kg |
| Color | Black, Yellow, Red, White |
| Country of Origin | Made in India |
| Grade | Automatic |
| Color Print Speed | Up to 279 m/min |
| Payment Terms | Advance |
| Frequency | 50hz |
| Quality | Excellent 100% Tested |
| Payment Mode | Online UPI , NEFT |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 unit |
| Capacity | 300 m/min |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | Dovicod Technology India Pvt Ltd |
| Model Name/Number | DX-400 |
| Material | Metal |
| Usage/Application | CIJ Printer |
| Voltage | 220v |
| Ink Color | Black, Yellow, Red, White |
| Weight | 33KG |
| Country of Origin | Made in India |
| Condition | New |
| Dimensions | 623x520x230 |
| Gross Power | 220W |
| Color Print Speed | Up to 279 m/min |
| Payment Terms | Advance |
| Frequency | 50 Hz |
| Packaging Type | Carton, Box |
| Quality | Excellent 100% Tested |
| Payment Mode | Online UPI , NEFT |
| Transport | V xpress , V trans , Blue Dart , DTDC , Trackon |
| Warranty | 1 Year |
Additional Information: