Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | Dovicod Technology India Pvt Ltd |
| Print Speed | 279 m/min |
| Model Name/Number | DX-600 |
| Material | Metal |
| Usage/Application | Industrial |
| Voltage | 220 V |
| Ink Color | Black, Red, Yellow |
| Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 unit |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | Dovicod Technology India Pvt Ltd |
| Capacity | 40 m/min |
| Model Name/Number | DX-600 |
| Material | Metal |
| Usage/Application | CIJ Printer |
| Voltage | 220v |
| Ink Color | Black, Yellow, Red, White |
| Weight | 33kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Condition | New |
| Dimensions | 623x520x230 |
| Gross Power | 220W |
| Color Print Speed | Up to 279 m/min |
| Payment Terms | Advance |
| Frequency | 50 Hz |
| Packaging Type | Carton, Box |
| Quality | Excellent 100% Tested |
| Payment Mode | Online UPI , NEFT |
| Transport | V xpress , V trans , Blue Dart , DTDC , Trackon |
| Warranty | 1 Year |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Capacity(Print/Min) | 300 |
| Brand | Dovicod Technology India Pvt Ltd |
| Model/Type | CIJ Printer |
| Usage/Application | Expiry date and batch number |
| Model Name/Number | DX-600 |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 220v |
| Ink Color | Black, Yellow, Red,White |
| Condition | New |
| Dimensions | 623x520x230 |
| Gross Power | 220W |
| Color Print Speed | Up to 279 m/min |
| Payment Terms | Advance |
| Frequency | 50 Hz |
| Packaging Type | Carton, Box |
| Quality | Excellent 100% Tested |
| Payment Mode | Online UPI , NEFT |
| Transport | V xpress , V trans , Blue Dart , DTDC , Trackon |
| Warranty | 1 Year |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Machine Type | Tabletop |
| Printing Technology | CIJ |
| Max. Print Height | 25.4 mm (1 Inch) |
| Print Height | 2-22mm |
| Brand | Dovicod Technology India Pvt Ltd |
| Printable Surfaces | Labels, Plastic, Glass, Paper/Carton, Metal |
| Capacity | 100 m/min |
| Model Name/Number | DX-600 |
| Usage/Application | cij printer |
| Connectivity | Ethernet, USB |
| Voltage | 220w |
| Ink Color | Black, Yellow, Red, White |
| Weight | 33kg |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Machine Type | Tabletop |
| Printing Technology | CIJ |
| Max. Print Height | 25.4 mm (1 Inch) |
| Print Height | 2-20mm |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | Dovicod Technology India Pvt Ltd |
| Printable Surfaces | Plastic, Metal, Labels, Paper/Carton, Glass |
| Model Name/Number | DX-600 |
| Material | Metal |
| Usage/Application | CIJ Printer |
| Connectivity | Ethernet, USB |
| Voltage | 220v |
| Ink Color | Black, Yellow, Red,White |
| Weight | 33KG |
| Country of Origin | Made in India |
| Warranty | 1 Year |
| Condition | New |
| Dimensions | 623x520x230 |
| Gross Power | 220W |
| Color Print Speed | Up to 279 m/min |
| Payment Terms | Advance |
| Frequency | 50 Hz |
| Packaging Type | Carton, Box |
| Quality | Excellent 100% Tested |
| Payment Mode | Online UPI , NEFT |
| Transport | V xpress , V trans , Blue Dart , DTDC , Trackon |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Capacity | 300 m/min |
| Model Name/Number | DX-600 |
| Country of Origin | Made in India |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | Dovicod Technology India Pvt Ltd |
| Material | Metal |
| Usage/Application | CIJ Printer |
| Voltage | 220v |
| Ink Color | Black, Yellow, Red, White |
| Weight | 33KG |
| Condition | New |
| Dimensions | 623x520x230 |
| Gross Power | 220W |
| Color Print Speed | Up to 279 m/min |
| Payment Terms | Advance |
| Packaging Type | Carton, Box |
| Quality | Excellent 100% Tested |
| Payment Mode | Online UPI , NEFT |
| Warranty | 1 Year |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 unit |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | Dovicod Technology India Private Limited |
| Model Name/Number | DX-600 |
| Material | SS |
| Usage/Application | CIJ Printer |
| Country of Origin | Made in India |
| Condition | New |
| Dimensions | 623x520x230 |
| Gross Power | 220W |
| Color Print Speed | Up to 279 m/min |
| Payment Terms | Advance |
| Frequency | 50 Hz |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 unit |
| Capacity(Print/Min) | 200 |
| Brand | Printunity Inks (Dovicod C100) |
| Usage/Application | Printing |
| Model/Type | Dovicod |
| Model Name/Number | DX-600 |
| Weight | 33kg |
| Color | Black, Yellow, Red, White |
| Country of Origin | Made in India |
| Color Print Speed | Up to 279 m/min |
| Payment Terms | Advance |
| Frequency | 50hz |
| Packaging Type | Carton, Box |
| Quality | Excellent 100% Tested |
| Payment Mode | Online UPI , NEFT |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Machine Type | Online/Conveyor Inkjet |
| Size | 10.1 inch |
| Max. Print Height | 10.1 inch |
| Capacity(Print/Min) | 500 |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Dovicod Technology India Pvt Ltd |
| Connectivity | USB |
| Automation Grade | Automatic |
| Model Name/Number | C100 |
| Color | White |
| Quality | Excellent 100% Tested |
| Transport | V xpress , V trans , DTDC, Blue Dart , Trackon |
| Payment | Online UPI , NEFT |
| Condition | New |
Additional Information: