Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Packaging Size | 600ml |
| Page Yield | 3000 Pages |
| Brand | Printunity Inks |
| Color | Black |
| Product Type | Makeup |
| Usage/Application | CIJ Printer |
| Material | Liquid |
| Packaging Type | Cartoon, Box |
| Cartridge'S Status | Full |
| Weight | 800ml |
| Quantity Per Pack | 6 pcs |
| Country of Origin | Made in India |
| Quality | Excellent 100% Tested |
| Transport | V xpress , V trans , Blue Dart , DTDC , Trackon |
| Payment Mode | Online UPI , NEFT |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Page Yield | 1500 Pages |
| Color | Black, Purple, Pink |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | Bottle |
| Form | Liquid |
| Quantity per pack | 800ml |
| Type | Solvent Based Ink |
| Quality | Excellent 100% Tested |
| Use | CIJ inkjet printer |
| Payment | Online UPI , NEFT |
| Transport | V xpress , V trans , DTDC, Blue Dart , Trackon |
PrintUnity Inks is Primary manufacturer of CIJ inks, Continuous Inkjet Printers and trusted supplier of consumables and spare parts. Our rigorously tested products ensure quality and compatibility. We also offer AMC services, including maintenance, repairs, and technical support to maximize productivity and minimize downtime. Focusing on quick responses, resolving issues efficiently, offering personalized service, and gathering feedback to improve is key to boosting customer satisfaction.We strive to be your trusted partner in achieving consistent, efficient and cost effective printing performance.
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Page Yield | 1500 Pages |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Color | Black |
| Usage/Application | CIJ Printer |
| Material | Liquid |
| Packaging Type | Cartoon, Box |
| Cartridge'S Status | Full |
| Printer Ink Type | Solvent Based Ink |
| Weight | 800ml |
| Quantity Per Pack | 1 pcs |
| Quality | Excellent 100% Tested |
| Use | CIJ inkjet printer |
| Payment | Online UPI , NEFT |
| Transport | V xpress , V trans , DTDC, Blue Dart , Trackon |
Additional Information: