Product Details:
| Minimum Order Quantity | 90 Pack |
| Page Yield | 1500 Pages |
| Country of Origin | Made in India |
| Packing Type | Cartoon, Box |
| Quantity per size | 1200ml |
| Product Name | Ink Reservoir |
| Quality | Excellent 100% Tested |
| Transport | V xpress , V trans , DTDC, Blue Dart , Trackon |
| Payment | Online UPI , NEFT |
| Condition | New |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 90 Piece |
| Color | White |
| Page Yield | 3000 Pages |
| Packaging Type | Plastic Bottle |
| Model Name/Number | PU105 |
| Product Type | Empty Makeup Cartridge |
| Applicable Machine Type | Printing Machine |
| Quantity Per Pack | 90pcs |
| Packaging Size Litre | 825ml |
| Body Material | Plastic |
| Shelf Life | 1 Year |
| Country of Origin | Made in India |
| Print Technology | CIJ Printer |
| Payment Mode | Online UPI , NEFT |
| Quality | Excellent 100% Tested |
| Transport | V xpress, V trans , DTDC , Blue Dart , Trackon |
| Condition | New |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 90 Box |
| Page Yield | 2000 Pages |
| Packaging Type | Bottle |
| Model Name/Number | Domino Empty Cartrige |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Color | Black |
| Applicable Machine Type | Printing Machine |
| Quantity Per Pack | 90pcs |
| Product Code | BT-PB0014 |
| Packaging Size Litre | 825ml |
| Grade | Automatic |
| Shelf Life | 1 Year |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | CIJ Printer |
| Material | Plastic |
| Quality | Excellent 100% Tested |
| Transport | V xpress , V trans , DTDC, Blue Dart , Trackon |
| Payment | Online UPI , NEFT |
| Use | For CIJ Printer |
| Condition | New |
Additional Information:
Product Details:
| Page Yield | 1500 Pages |
| Color | White |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Usage/Application | Printer Machine |
| Material | Plastic Bottle |
| Packaging Type | Cartoon, Box |
| Packaging Size | 1000ml |
| Quantity Per Pack | 90 pcs |
| Printing Technology | CIJ Printer |
| Country of Origin | Made in India |
| Transport | V xpress, V trans , DTDC , Blue Dart , Trackon |
| Quality | Excellent 100% Tested |
| Payment Mode | Online UPI , NEFT |
| Product Code | N/A |
| Shelf Life | As per usage |
| Condition | New |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 90 Piece |
| Page Yield | 3000 Pages |
| Color | White |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Usage/Application | Batch Coding Printer |
| Material | Plastic |
| Packaging Type | Cartoon, Box |
| Cartridge'S Status | Empty |
| Packaging Size | 800ml |
| Quantity Per Pack | 90 pcs |
| Country of Origin | Made in India |
| Quality | Excellent 100% Tested |
| Payment | Online UPI , NEFT |
| Transport | V xpress , V trans , DTDC, Blue Dart , Trackon |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 90 Box |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Usage/Application | Printer Machine |
| Material | Plastic Bottle |
| Packaging Type | Cartoon, Box |
| Cartridge'S Status | Full |
| Packaging Size | 1000ml |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 90 Piece |
| Page Yield | 2000 Pages |
| Capacity | 1 Litre |
| Color | White |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Usage/Application | CIJ Printer |
| Material | Plastic Bottle |
| Packaging Type | Cartoon, Box |
| Packaging Size | 1000ml |
| Quantity Per Pack | 90pcs |
| Country of Origin | Made in India |
| Quality | Excellent 100% Tested |
| Transport | V xpress, V trans , DTDC , Blue Dart , Trackon |
| Payment Mode | Online UPI , NEFT |
| Shelf Life | As per usage |
| Product Name | Empty Cartridge Yellow Cap |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 60 Box |
| Page Yield | 2000 Pages |
| Color | Yellow |
| Usage/Application | Industrial |
| Bottle Size | 1200ml |
| Shelf Life | 1 year |
| Packing Type | Cartoon , Box |
| Payment Mode | Online UPI , NEFT |
| Quality | Excellent 100% Tested |
| Transport | V xpress , V trans , Blue Dart , DTDC , Trackon |
| Condition | New |
| Product Name | Empty makeup Cartridge |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 54 Box |
| Page Yield | 2000 Pages |
| Color | Yellow |
| Usage/Application | Printing |
| Quantity Per Pack | 54 unit |
| Bottle Size | 825ml |
| Shelf Life | 1 year |
| Packaging Type | Cartoon, Box |
| Print Technology | CIJ Printer |
| Payment Mode | Online UPI , NEFT |
| Quality | Excellent 100% Tested |
| Transport | V xpress, V trans , DTDC , Blue Dart , Trackon |
| Product Name | Empty Ink Cartridge 825ml |
Additional Information: